Bokashi Organko 2 kasutamisjuhised

 Kuidas kasutada:

  1. Enne iga esimest kasutamist raputa kompostri põhja 20 ml kliid.
  2. Lõika suuremad jäätmed väiksemateks tükkideks enne nende sisestamist. Pane jäätmed kompostrisse.
  3. Lisa iga uue jäätmekihi kohta 20 ml kliid.
  4. Kasuta komplekti kuuluvat pressi, et jäätmed alla suruda ja õhk välja pigistada, seejärel kata komposter kaanega.
  5. Sea anum Bokashi vedeliku jaoks valmis. Lase kraanist vedelik välja ja kasuta seda veega lahjendatult taimede kastmiseks või lahjendamata kujul kanalisatsiooni hooldamiseks. Soovitame vedelikku eemaldada iga 2-3 päeva järel.
  6. Täida komposter nii, et ääreni jääks umbes 5 cm. Tühjenda kompostri sisu biojäätmete prügikasti või sulge selle sisu vähemalt kaheks nädalaks, et saada põhi esmaklassilise komposti jaoks. Ära unusta ka sel ajal eemaldada Bokashi vedelikku!
  7. Kui jätad täitunud kompostri käärimisprotsessi lõpetamiseks seisma, võta tekkivate biojäätmete kogumiseks kasutusele uus komposter.

Bokashi Organko 2 kompostrisse tohib panna:

puu- ja köögivilju, ka tsitrusvilju ning banaanikoori; valmistoitu; küpsetatud ja toorest liha ning kala; juustu, jogurtit ja teisi mitte väga vedelaid piimatooteid; mune ja munakoori; väiksemaid konte ja luid; leiba, saia; kohvipaksu, teekotte; närtsinud lilli ning niidetud muru 

Bokashi Organko 2 kompostrisse ei tohi panna:

vedelikke (äädikat, mahla, piima, õli, vett); suuri konte; tuhka; loomade väljaheiteid 

 

Hooldusjuhised:         

  1. Loputa jooksva vee all peale igat tühjendamist. Kui soovid kompostrile teha põhjalikuma pesu, kasuta selleks meie tootevalikus olevaid eMC probiootilisi puhastusvahendeid. Bokashi Organko 2 kompostrit, välja arvatud selle pressi, tohib pesta nõudepesumasinas.  
  2. Pressimise ajal peab press olema täielikult avatud ja horisontaalasendis. Suru seda allapoole, pressi jäätmeid ja lase võimalikult palju õhku välja. Ära kasuta jõudu ega püüa pressi agressiivselt alla suruda! Pressi küljest võtmiseks tõmba lati pikemat osa ülespoole, kuid ära suru seda kokku. Press jaguneb kaheks ja seda on kompostrist lihtsam välja võtta.       
  3. Ära jäta kompostrit otsese päikesevalguse ja madalate temperatuuride kätte.